Vzpomínka na Cesinku

Vzpomínka na Cesinku

CES BUKOVÝ HÁJ - zakladatelka naší CHS.

* 18.2.2006

26.11.2011

Nikdy nezapomeneme!!!

26.11.2011 nás opustila naše Cesinka. Píše se mi to hrozně špatně, pořád čekám, kdy vyběhne z kotce...  Selhalo jí srdíčko. Každého napadne, že na ní přece muselo být něco vidět.. Ano, ale nebyly to typické ani nijak alarmující příznaky a přisuzovali jsme je něčemu jinému.

   Cesinko, je nám tady bez Tebe moc smutno, hrozně tu chybí Tvůj čumáček, co nám šťouchá do ruky a chce pomazlit, Tvoje radost, která se na nás přenášela, Tvoje nenápadné kradení jídla ze stolu a blond chlupy v bytě.

 

.............................................................................................................................

Na památku tu nechávám původní text... :

   Od začátku jsme plánovali, že bude mít jednou štěňátka, takže jsme se stali členy HW Klubu a podstoupili všechny kroky, které jsou potřeba k uchovnění .
 

V 9 měsících jsme absolvovali mezinárodní výstavu psů v Praze, v kategorii „dorost“ získala ocenění „velmi dobrá“. To bylo jen cvičně, abychom to všichni omrkli. 

Pak v mezitřídě v 17 měsících národní výstava v M.Boleslavi – ocenění „výborná 4“ a  mezinárodní výstava psů taky v MB, mezitřída – ocenění „výborná 3“.

Výstava DUO CACIB Brno 6.2.2010: třída otevřená - VÝBORNÁ 2, res.CAC.

Zkoušky: ZZO.

Zdravotní stav : rentgen DKK s výsledkem a(0/0).

Bonitace: v Milovicích 12.10.2008. Bonitační kód: 5/3a/L4/BB. II.třída chovnosti, bez omezení.

Rodokmen je k nahlédnutí na adrese: http://hovawart.cz/databaze/psi/chovne-feny.php

Výška: 65cm

        

Cože? Tady je něco k jídlu? .... :-)

    

hovawartům voda v mrazu problém nedělá :-)

     

  


Ještě piškotkůůůů !!!

  

 

  

 

 

Aktuality

Stále platí, že

4.9.15 - pokud někdo z návštěvníků stránek, zabrousil sem v rozpoložení, kdy hledá a neví a říká si, že "by možná hovawart nebyl marnej", může se u nás zcela nezávazně zastavit a poznat jednoho fajn hovíka Batysta a popovídat si o plemeni. Nemáme co závazně nabízet, takže se není čeho obávat a vězte - mě to baví :-). Batyst je výborný hlídač, ale také gentleman a pokud chceme, aby někoho vpustil, tak vpustí a rád poskytne svou zadní část k jistě nadšenému podrbání. Dorostl nám, chlapec, od svodu pěkně, v kohoutku má 75cm, nicméně díky tomu, že já mám prostě psy na mazlení a chybí mi disciplína, není uchovněn. Absolvovali jsme spolu 2,5 roku výcviku, zpočátku, když to byla hra, bavilo nás to moc, ale drezúra a dotahování detailů mi není vlastní, a tak jsme to daleko nedotáhli... No, každý máme své limity. Ale přiznám se, že mě ten můj limit mrzí, protože i náš pan veterinář mě tuhle řekl, že jsem "pěkná ostuda", a taky že "takovej krásnej pes a není uchovněnej..." Tak potomky mít nebude, ale můžeme být něco platní lidem nerozhodnutým, kteří by se chtěli osobně poznat s panem hovawartem gentlemanem velkým :-)...
všechny aktuality

Kde nás najdete?

Eva a Tomáš Libnarovi
Donínská 14
463 34 Hrádek nad Nisou
GPS: Loc: 50°50'46.877"N, 14°51'10.44"E