Výstavy

Výstavy

14.4.2013 Berry z Císařského údolí Národní výstava psů Ostrava

ocenění VÝBORNÁ 4

Cituji z posudku: Dobrá typ.hlava, spr.typ.proporcí, správný temperament, dostatečně dobré úhléní

          

 

 


28.8.2011 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi.

S Batíkem jsme chtěli hlavně posbírat nějaké zkušenosti a když už jel Batík, nemohla chybět ani Cesi, takže jsme je přihlásili oba.

Batyst soutěžil v třídě mladých, v konkurenci dalších tří pejsků, dostal známku Velmi dobrý 4. Rozhodčí ho pochválil ve všem (krásná hlava, dobré osvalení, pochválil, že mi dobře chodí, dobrá srst...), ovšem kromě výrazně vysoko neseného ocasu, kvůli kterému mu nemohl, ač prý strašně nerad, dát výbornou...  Já jsem si ale z výstavy odnesla dobrý pocit, protože v kruhu se Batík choval klidně, dokonce se ani moc nesnažil rozvalovat jako na svodu a na první zkušenost to proběhlo nadočekávání dobře.

 

Cesinka soutěžila v otevřené třídě, konkurence byla veliká - jedenáct fen. Cesinka dostala Výbornou 3, což je nádherný výsledek. Jediné, co vytkl, bylo předvedení... Nu což, pořád se učíme... :-)

 

Aktuality

Stále platí, že

4.9.15 - pokud někdo z návštěvníků stránek, zabrousil sem v rozpoložení, kdy hledá a neví a říká si, že "by možná hovawart nebyl marnej", může se u nás zcela nezávazně zastavit a poznat jednoho fajn hovíka Batysta a popovídat si o plemeni. Nemáme co závazně nabízet, takže se není čeho obávat a vězte - mě to baví :-). Batyst je výborný hlídač, ale také gentleman a pokud chceme, aby někoho vpustil, tak vpustí a rád poskytne svou zadní část k jistě nadšenému podrbání. Dorostl nám, chlapec, od svodu pěkně, v kohoutku má 75cm, nicméně díky tomu, že já mám prostě psy na mazlení a chybí mi disciplína, není uchovněn. Absolvovali jsme spolu 2,5 roku výcviku, zpočátku, když to byla hra, bavilo nás to moc, ale drezúra a dotahování detailů mi není vlastní, a tak jsme to daleko nedotáhli... No, každý máme své limity. Ale přiznám se, že mě ten můj limit mrzí, protože i náš pan veterinář mě tuhle řekl, že jsem "pěkná ostuda", a taky že "takovej krásnej pes a není uchovněnej..." Tak potomky mít nebude, ale můžeme být něco platní lidem nerozhodnutým, kteří by se chtěli osobně poznat s panem hovawartem gentlemanem velkým :-)...
všechny aktuality

Kde nás najdete?

Eva a Tomáš Libnarovi
Donínská 14
463 34 Hrádek nad Nisou
GPS: Loc: 50°50'46.877"N, 14°51'10.44"E