Fotky vrh B - od podzimu 2010

Fotky vrh B - od podzimu 2010

Black Roxi - fotky z května 2011 na:

https://picasaweb.google.com/116180419528297542957/VrhBZCisarskehoUdoli?feat=directlink


28.1.2011 Belle aneb typické hovawartí sednutí :-). Možná si takhle sedají i jiná plemena, ale hovíci si tak sedají snad všichni (aspoň co jsem viděla). Třeba náš dobrman si takhle nesedl nikdy, vždycky seděl na špičce zadku, vzorně srovnané nohy a vypnutou hruď. HOVÍci si prostě poHOVÍ... :-)

  

  


4.1.2011 Pár půlročních fotek některých štěníků.. Rostou nám do krásy, musíme si to přiznat :-) chacha.

Barra alias Nisa  při výcviku - listopad ´10. 

   

Dokonce má Nisinka společnou fotku s Ballistou ze cvičáku:

Nisinka - pár sněžných z prosince ´10.

    

  

A ještě "pár" slov od paničky Nisinky. Takové zprávy mě vždycky nadchnou a pobaví.

Dobrý večer paní Libnarová,
tak jsem se po dlouhé době dostala k tomu, abych Vám napsala něco o Nisince a taky poslala pár fotek.
Nisinka je naše zlatíčko, kočička, hodná holčička, Nisík, Nisinka, ale občas taky Nisule. To když provede  nějakou lotrovinu, ale je to přeci ještě štěňátko. Ta malá potvůrka se naučila otevírat dveře. Je to prostě šikulka. Jeden den si otevřela dveře do koupelny a roztrhala (jen trochu) hadr - naštěstí z něj nic nesežrala. To jsme si ještě mysleli, že jsme možná koupelnu nechali otevřenou my. Za pár dní si ale otevřela ložnici a pochutnala si na mojí krycí tyčince a slaměné kytičce - je to prostě správná holka, umí si vybrat samé holčičí věci. Naštěstí jí z toho nic nebylo. Pravda, vybrala si ještě docela dobře, mohla taky roztrhat peřiny, polštáře, skříně, nebo dokonce kabely od počítače či lampičky - to by bylo daleko horší. A tak od toho dne, když nejsme doma, zamykáme všechny místnosti, kam nechceme, aby se Nisinka dostala.
Nisinka je pěknej všežravec a venku by slupla všechno co najde a že toho najde díky svému skvělému čichu opravdu hodně.Někdy mám pocit, jak kdybych jí doma nedávala najíst a trápila jí hlady. Na cičení je to opravdu skvělé, protože za piškotek uvělá skutečně úplně všechno. Na cvičáku se mi do roury, na houpačku a na kladinu vrhá jak zběsilá a nejde pomalu udržet, protož ví, že bude mňamka. Jednou jsem, jí dle moudrých rad, nedala před cvičením nažrat a to jsem tomu dala. S piškotkama málem sežrala i mě.
Jen nevím, jak jí odnaučit žrát všechno, co najde venku. A protože se o ní bojím, tak jí nechávám běhat sice na volno, ale s dlouhým vodítkem, abych jí ho mohla v případě potřeby přišlápnout, chtit a přitáhnou si jí a mňamku vylovit z tlamičky. Ta potvůrka to moc dobře ví, a tak když je takto vypuštěná do světa, stačí na ní křiknou "nesmíš" nebo "pusť" a ona si to vůbec nevezme, nebo to pustí. Když jí pustím bez vodítka, tak zdrhne i s nalezenou mňamkou a pěkně si jí spapká. Je prostě chytrá jak opice.
Taky jsme se seznámili s paní Vlasákovou
(panička Ballisty), jejím manželem i malým Vojtíške. Je to fajn, protože Nisika s Balinkou si náramně rozumí a krásně se spolu vyřádí. Začali jsem chodit na společné procházky a je to doopravdy bezva. Taky jsme začali chodit s Nisikou na stejný cvičák jako Balinka s paničkou, takže nyní chodíme na dva cvičáky. Ten, do kterého jsme začali chodit jako do prvního, je víc hrací a štěňátka se tam pěkně vyřádí, v tom, kam chodíme s Balinkou moc prostoru na hraní není, protože tam pejsky nepouštíme ani z vodítka.
Jinak co Nisinka umí - teda, když jí při tom pěkně láduju piškotkama: lehni, sedni, vstaň, ke mě, k noze a chůzi u nohy, chvíli vydrží i v leže zůstaň a taky umí zdolat všechny překážky na cvičáku - krom těch skákacích, ty jsem ještě o ohledem na kloubíky nezkoušeli.
Dneska jsem byli s Nisinkou na horách a Nisinka si sněhu doopravdy užívá. Skáče v něm jak klokan a je šťastná jak blecha.
Fotky jsou od října do prosince (tedy ty poslední jsou z dneška). Taky posílám jednu fotku ze cvičáku, na které jsou Nisinka s Balinkou, jak krásně leží a poslouchají.
Přeji krásný večer.
Martina 
 

Roxinka - no je to holka rošťanda, v tom se vůbec nezměnila :-D. Přečtěte si, co mi o ní napsala její panička:

Ahoj Evo,

posíláme s Roxi vánoční pozdravení.

Naše štěňátko mi dneska odpoledne přivodilo záchvat smíchu. Bylo venku samo a nudilo se. Tak vylezlo mámě na auto. Nikdo ji to neučil, sama na tu lumpárnu přišla. Prošla se po střeše, pak objevila stěrače a oškubala z nich gumičky. Krásně je vypreparovala. Zahlély jsme ji oknem. Tak jsem na ni letěla, že ji srovnám, jenže kdybys viděla tu obrovskou psí radost, že mi může ukázat tu super zábavu! "Koukej, jak vyskočím na kapotu a hele, co mám - stěrač!" Nemohla jsem jí ani vynadat, akorát jsem se chechtala, až mi tekly slzy. Máma se teda nesmála tolik jako já, budu jí muset koupit nové stěrače . Pak se andělíček chlupatej vyspinkal a pak jsme s ním šly na špacír, a ještě před soumrakem jsem Ti ho stihla vyfotit.

Hezký zbytek roku.

Marcela

  

 

 

Bazz - no radost pohledět, ne? ;-)

 


24.11.2010 Po delší době Vás všechny zase zdravím, a děkuju za zaslání fotek. Jsem ráda, že Vám miláčci dělají radost. Moc se mi stýská, ach jo, jsem hrozná. Doufám, že to neberete jako že kontroluju, když se občas ozvu. To jen nějak pokračuje pocit zodpovědnosti ke štěňátkům i Vám. Je to krásný pocit slyšet, jak se s nimi zasmějete, že jsou milí a chytří a mazliví :-). Jen Batýsek byl předán do jiných rukou, moc o tom bohužel nevím, ale už se má zase dobře a je v pohodě.

Podívejte se na fotky z nových domovů. Úplně dole jsem pak dala ještě pár ze září, kdy u nás byli ještě Bonny, Bazz a Bessy.

 BONNY nám odcestovala do Německa, její panička už jednu hovawartí slečnu z Čech má a je moc spokojená, prý nemá problém s povahou ani zdravím a tak si pořídili ještě jednu, právě Bonny. Dneska mi přišla jedna fotečka a paní psala, že je Bonny naprosto bezproblémová veselá hovislečna, dobře si zvykla, s kámoškou Cairou se mají rády, a že nejlíp poslouchá, když na ni volají česky "Boninko".

Tak a já kráčím na psychiatrii, neboť jsem se při té poslední větě rozbrečela. Doufejme, že prostým dojetím. Ale podezírám se, že si ty štěníky nezdravě přivlastňuju. I na dálku. Fakt, i to se dá... 

 

BALLISTA

...trochu starší fotky, ale že jí to sluší...! :-)

    

Balli -  řijen 2010

Ballinka miluje vodu, asi proto, že je to živel sám. Její panička říká, že prý doma nikdo nemusí dávat pozor, aby nevzbudil spící štěňátko, protože Balli prostě nespí. Jak se něco šustne, hned je na nohách a jde do akce. 

I negativní zkušenosti patří k životu... Ballinku někdy v září pokousal větší pes, měla prokousnutou a zlomenou čelist a pokousaný hrudník. Už se z toho zotavila a je zase veselá. Ballince a jejím páníčkům přeju, aby to nezanechalo následky na duši a všem ostatním přeju, aby měli s jinými psy jen dobré zkušenosti... 

      

    

 

BAZZ rakeťák - Bazík je prý skvělý pes, jen jedinou chybu má, že své pány okrádá... Jó jídlo - kdo by pro něj nevlez???! :-D

  

 

BONDY je pohodář nad věcí, jentak ho něco nerozhází a doma se o něj hádají. Pes je paničky a ta ho teda půjčovat páníkovi nebude! Bacha na to! :-D

 

 BELLE - Belinku vidám tak často, že mám jen tři fotky a ještě nejsou z úplně poslední doby. Jinak je to živel, letošní fenečky jsou vůbec většinou čertice. A krade jídlo. Pro změnu svému kámošovi Kazanovi...

  

 

BERRY alias BRENDA - "podívejte, jak mi jde výcvik!"

Ale jídlo kradu taky... Ach ty geny :-)

    

  

 

 

ROXI - Roxinku panička vychvaluje, že je statečná, vyleze (za pamlsek :-)  ) i na skálu, aportuje míček,  rychle se učí a je tulivec.  

   

 


Fotky ze září 2010:

Miluju duhu, pejsci se jen nachomýtli do snímku...  ;-D

..ale jedno bez druhého by nevyniklo :-)


 Bessy a Bonny - holky byly fajn kámošky. Až mi bylo líto je rozdělit. Odcházeli domů jako poslední ze štěňátek ve stejný den.

Bonnynka zapózovala ...                                                       

     

...za to Bessy, ta byla neustále v pohybu, takže toto je výsledek urputného snažení o "portrét" :-)

Bessy, Bonny, Bazz

 

Aktuality

Stále platí, že

4.9.15 - pokud někdo z návštěvníků stránek, zabrousil sem v rozpoložení, kdy hledá a neví a říká si, že "by možná hovawart nebyl marnej", může se u nás zcela nezávazně zastavit a poznat jednoho fajn hovíka Batysta a popovídat si o plemeni. Nemáme co závazně nabízet, takže se není čeho obávat a vězte - mě to baví :-). Batyst je výborný hlídač, ale také gentleman a pokud chceme, aby někoho vpustil, tak vpustí a rád poskytne svou zadní část k jistě nadšenému podrbání. Dorostl nám, chlapec, od svodu pěkně, v kohoutku má 75cm, nicméně díky tomu, že já mám prostě psy na mazlení a chybí mi disciplína, není uchovněn. Absolvovali jsme spolu 2,5 roku výcviku, zpočátku, když to byla hra, bavilo nás to moc, ale drezúra a dotahování detailů mi není vlastní, a tak jsme to daleko nedotáhli... No, každý máme své limity. Ale přiznám se, že mě ten můj limit mrzí, protože i náš pan veterinář mě tuhle řekl, že jsem "pěkná ostuda", a taky že "takovej krásnej pes a není uchovněnej..." Tak potomky mít nebude, ale můžeme být něco platní lidem nerozhodnutým, kteří by se chtěli osobně poznat s panem hovawartem gentlemanem velkým :-)...
všechny aktuality

Kde nás najdete?

Eva a Tomáš Libnarovi
Donínská 14
463 34 Hrádek nad Nisou
GPS: Loc: 50°50'46.877"N, 14°51'10.44"E