Fotky vrh B: 1 až 2 měsíce

Fotky vrh B: 1 až 2 měsíce

6.8.2010 Nové aktuální fotky štěňátek, stáří 50 dní. Všichni jsou sebejistí a nové situace vítají bez obav. Já vím, že to zní asi dost nepravděpodobně, že by celý vrh byl tak povahově dobrý, ale i poradkyně chovu paní Krůtová, co přišla na kontrolu vrhu se nad tím pozastavila. Vyrovnaný vrh nejen velikostí a vzhledem, ale i povahově.

Volní jsou dva pejsi, jedna fenka.

1.Bazz - je šikulka, čipera, odvážný průzkumník, tulič :-), je moc milý, potřebuje aktivní vyžití a vypadá to, že ho bude bavit výcvik. Prostě miláček. 

              

              

 2. Ballista - je u všeho první, musí hned vědět o všem, co se kde šustne. Nadšeně se chodí mazlit a je moc milá. 

     

      

3. Bara - klidná a rozvážná fenečka, vše nejdřív s odstupem vyhodnotí, než se do toho vrhne. Ráda se mazlí.

   

   

4. Brixie - jemná, něžná, přítulná psí holčička, která občas překvapí a nandá to bráchovi v souboji :-).

   

   

 5. Bonny - je pořád v pohybu, svoje zájmy občas proloží pomazlením, ale spíš dává přednost volnosti a možnostem okolního světa. Nezávislý průzkumníček, kterému není radno překazit plány - dostanete vynadáno. Spíš bych to viděla na aktivního páníčka, který jí náležitě zaměstná a využije její "akčnosti".

    

   

   

6. Batyst - pohodový pejsek, na klíně vydrží, dokud ho nedám na zem - sám nesleze. Neprojevuje se nijak výrazně dominantně, ale ani není poseroutka :-). 

   

 

7. Bessy - narodila se jako nejmenší štěně z vrhu, ale věděla, jak se o sebe postarat. Zatímco ostatní štěňátka v prvních dnech dokrmování mlíkem pro štěňata odmítala, Bessy se vždycky přihrnula, vysála lahvičku a šla spokojeně spát. Líbi se mi její životaschopnost. 

  

8. Berry je aktivní (dokonce tak, že ze všech fotek vyšly jenom dvě), taky musí vědět, co se kde šustne, chodí se hodně mazlit a je to vtipálek - naučila se mi sebrat gumičku z vlasů a hned si vždycky úlovek vítězoslavně odnese co nejdál, abych jí ho nesebrala. Mám vždycky pocit, jakoby se mi smála.

   

9. Black Roxi - Roxi je kapitolka sama pro sebe. Velmi silná, aktivní, mazlivá, mazaná. Kvůli ní jsme třikrát zvyšovali přelez do ohrádky, protože se ho naučila přelézat a má už takový gryf, že jsme ho museli nastavit pletivem, jinak se jde Roxi prostě podívat na zahradu a co dělá máma a vůbec co se tak kde nachází. A kdybyste viděli ty její tázavé a zároveň přemlouvavé pohledy, když jí vrátim zpátky do ohrádky! Ta teprve bude potřebovat aktivní vyžití! 

   

   

10. Belle - je milá, klidná fenečka. Chodí se mazlit ráda a často. Projevuje čilý zájem o dění kolem, ale kontakt s člověkem je pro ni, zdá se, nade vše.

     

 11. Bondy - hodný, kllidný mazel. Jakmile ho pohladím po hřbetě, okamžitě se sesune k zemi a chce drbat bříško. Je moc milý a pohodový a taky upovídaný :-).    

  


17.7.10 Štěňátkům je k tomuto datu aktuálně 32 dní. Fotky jsou seřazeny podle pořadí, v jakém se štěňátka narodila. K dnešku je zadaný 1 pejsek (růžová mašlička - Bondy) a čtyři fenky. U fenek to ale není u všech napsané a to proto, že ještě budoucí páníčci nemají úplně jasno, kterou z nich vyberou. Necháváme to otevřené z toho důvodu, že každý má nějaké představy o tom, jaký temperament by měla jejich fenečka mít a tak je zatím pozoruji, abych s výběrem pomohla.

1. - pejsek - označení : ORANŽOVÁ mašlička, jméno BAZZ

2. - fenka - označení : BÍLÁ mašl., jméno BALLISTA

3. - fenka - ozn. ŽLUTÁ mašl., jméno BARA - zadaná

4. - fenka - TYRKYSOVÁ mašl., jméno BRIXIE - zadaná

5. - fenka - SVĚTLEZELENÁ mašl., jméno BONNY

6. - pejsek - SVĚTLEMODRÁ mašl., jméno BATYST

7. - fenka - VÍNOVÁ mašl., jméno BESSY

 

8. - fenka - ČERVENÁ mašl., jméno BERRY

 9. - fenka - TMAVĚMODRÁ mašl., jméno BLACK ROXI

10. - fenka - TMAVĚZELENÁ mašl., jméno BELLE - zadaná. 

 

11. - pejsek - RŮŽOVÁ mašl., jméno BONDY, zadaný

 

Aktuality

Stále platí, že

4.9.15 - pokud někdo z návštěvníků stránek, zabrousil sem v rozpoložení, kdy hledá a neví a říká si, že "by možná hovawart nebyl marnej", může se u nás zcela nezávazně zastavit a poznat jednoho fajn hovíka Batysta a popovídat si o plemeni. Nemáme co závazně nabízet, takže se není čeho obávat a vězte - mě to baví :-). Batyst je výborný hlídač, ale také gentleman a pokud chceme, aby někoho vpustil, tak vpustí a rád poskytne svou zadní část k jistě nadšenému podrbání. Dorostl nám, chlapec, od svodu pěkně, v kohoutku má 75cm, nicméně díky tomu, že já mám prostě psy na mazlení a chybí mi disciplína, není uchovněn. Absolvovali jsme spolu 2,5 roku výcviku, zpočátku, když to byla hra, bavilo nás to moc, ale drezúra a dotahování detailů mi není vlastní, a tak jsme to daleko nedotáhli... No, každý máme své limity. Ale přiznám se, že mě ten můj limit mrzí, protože i náš pan veterinář mě tuhle řekl, že jsem "pěkná ostuda", a taky že "takovej krásnej pes a není uchovněnej..." Tak potomky mít nebude, ale můžeme být něco platní lidem nerozhodnutým, kteří by se chtěli osobně poznat s panem hovawartem gentlemanem velkým :-)...
všechny aktuality

Kde nás najdete?

Eva a Tomáš Libnarovi
Donínská 14
463 34 Hrádek nad Nisou
GPS: Loc: 50°50'46.877"N, 14°51'10.44"E