Doporučujeme

Doporučujeme

Pokud tyto řádky čtete někdo, kdo uvažujete o pořízení hovawarta a máte raději osobní kontakt, pak zavolejte a přijeďte se podívat k nám. Přestože Vám v blízké budoucnosti nemůžeme žádné štěňátko nabídnout, rádi si s Vámi popovídáme, rozebereme, jestli je howík vhodným plemenem pro Vás, vyptáte se na všechno, co Vás napadne, pomazlíte se s Batýskem a hned se Vám bude lépe rozhodovat ;-).


www.hovawart.cz – stránky Hovawart Klubu ČR. Organizace zastřešující chov hovawartů v ČR.

Najdete tu informace o plemeni – jeho historii, popis povahy i exteriéru, co vyžaduje za péči, akce s howíky pořádané klubem, databázi evidovaných a chovných jedinců, nabídku štěňat, kontakty na poradce chovu a spoustu dalších informací, mezi nimi třeba i to, co je třeba absolvovat a udělat pro uchovnění pejska/fenky.  

Knížka Hovawart - jak na to jejímž autorem je p.Josef Fábin Vás skvěle obeznámí s tím, co hovawart potřebuje, jak mu porozumět a vychovávat ho. 

Vřele doporučuji přečíst si knížku "Jak poznat psí duši", autorem je Rudolf Desenský. Velmi srozumitelně autor dokázal vysvětlit princip, jak přistupovat ke psům, přiblížil jejich myšlení, přidal rady, jak na výchovu a výcvik. Jeho vcítění do psychiky psa je obdivuhodné a zdůrazňuje přístup založený na vzájemném respektu a důvěře.   


Stránky "našeho" Ozíka (Azziz z Císařského údolí) :

http://azziz-z-cisarskeho-udoli.blog.cz/  :-):-):-)

Stránky "naší" Brendy (Berry z Císařského údolí): http://rajskykopec.cz  :-) :-) :-)

Stránky CVIČÁKU v Liberci, kde mají skvělý přístup a opravdu Vás naučí, jak s pejskem zacházet tak, aby z něj byl fajn parťák a taky byl s vámi rád a cvičení vás oba bavilo:

www.smecka.eu 

 

Při "revizi" našich stránek jsem narazila na toto doporučení. Nedá mi to,abych ještě nepřidala pár slov. A to velmi pochvalných, protože nejen první dojem byl skvělý, ale každý další je snad ještě lepší :-). Pavlína, naše cvičitelka, je opravdu skvělá. Oceňuju hlavně to, že i při výuce skupinky třeba deseti pejsků a páníčků ;-) dokáže zachovat i individuální přístup. Na nikoho netlačí, že už má umět to a to,když už chodí tak a tak dlouho. Prostě výcvik šije na míru, podle schopností a možností obou zúčastněných a navíc při tom působí naprosto přirozeně, jakoby to ani neměla nijak promyšlené, prostě přirozený talent a vnímavost. Zvláštní je, kolik se z jejích naprosto trefných poznámek k mému psovi, dozvídám sama o sobě. Jeden příklad za všechny - Batyst po prázdninové výcvikové přestávce začal při cvičení reagovat nezvykle bázlivě a Pavlína to popsala slovy:  "On řeší i to, co není." Okamžitě mi seplo...jaký pán ... Použiju příměr. Když se řekne ´strom´ mám vždycky tendenci hned vidět nejen les, ale hlavně i vlky v něm. Kdo věříte v sílu myšlenky, tak vám asi nebude divné, že od té doby, co se snažím neřešit co není, Batyst nemá problém.


Kdo milujete kromě pejsků i koně, doporučujeme: 

http://stajpohoda.cz . Stáj se nachází u Českého Krumlova. Veškeré informace o možnostech a aktivitách, které zde nabízí, najdete právě na těchto stránkách. Jen ve zkratce: výuka jízdy, vyjížďky, různé akce. Pro Pro dospělé i děti. Pro ty navíc víkendové "školičky" a letní tábory. 

Aktuality

Stále platí, že

4.9.15 - pokud někdo z návštěvníků stránek, zabrousil sem v rozpoložení, kdy hledá a neví a říká si, že "by možná hovawart nebyl marnej", může se u nás zcela nezávazně zastavit a poznat jednoho fajn hovíka Batysta a popovídat si o plemeni. Nemáme co závazně nabízet, takže se není čeho obávat a vězte - mě to baví :-). Batyst je výborný hlídač, ale také gentleman a pokud chceme, aby někoho vpustil, tak vpustí a rád poskytne svou zadní část k jistě nadšenému podrbání. Dorostl nám, chlapec, od svodu pěkně, v kohoutku má 75cm, nicméně díky tomu, že já mám prostě psy na mazlení a chybí mi disciplína, není uchovněn. Absolvovali jsme spolu 2,5 roku výcviku, zpočátku, když to byla hra, bavilo nás to moc, ale drezúra a dotahování detailů mi není vlastní, a tak jsme to daleko nedotáhli... No, každý máme své limity. Ale přiznám se, že mě ten můj limit mrzí, protože i náš pan veterinář mě tuhle řekl, že jsem "pěkná ostuda", a taky že "takovej krásnej pes a není uchovněnej..." Tak potomky mít nebude, ale můžeme být něco platní lidem nerozhodnutým, kteří by se chtěli osobně poznat s panem hovawartem gentlemanem velkým :-)...
všechny aktuality

Kde nás najdete?

Eva a Tomáš Libnarovi
Donínská 14
463 34 Hrádek nad Nisou
GPS: Loc: 50°50'46.877"N, 14°51'10.44"E