Batyst z Císařského údolí

Batyst z Císařského údolí   

 Datum narození :   15.6.2010             

  Matka:                  Ces Bukový háj  
  Otec:                    Jeff Barte prim 

  Svod:                             Mladá Boleslav, 18.6.2011

  Svodový kód:                  5/2a
 Výška:    70 cm
Zdavotní stav: 
DKK:    a 0/0
DLK:    0/0
RTG vyšetření srdce: negativní nález
EKG: negativní nález
Vyšetření štítné žlázy (z krve):  všedchny hodnoty v normě

 Rodokmen k nahlédnutí zde:      http://www.hovawart.cz/databaze/psi/info.php?id=6689         (Lze se tu proklikat i na rodokmeny obou rodičů, je tu také seznam sourozenců.)


Jak to bylo s Batystem

  V roce 2010 jsme odchovali druhý vrh štěňátek. Nejdřív jsme uvažovali, že si necháme jednu z feneček z vrhu. Pak přišla voda, "trochu" nám rozhodila zázemí, vzala ploty a tak nějak to všechno začlo být náročnější. Navíc Bessy byla oproti jiným celkem ranařka a s Cesinkou vytrvale zápasila, což mě začlo dost znepokojovat a kladla jsem si otázku, jestli taky budu mít dost času věnovat se oběma mazlinkám tak, abych si nezadělala na nepěkný problém rivality mezi nimi. Bylo nám to líto, ale Bessy jsme prodali.

   Nicméně asi jsme prostě měli mít dva psy, protože za měsíc se nám neuvěřitelnými oklikami a s nezáviděníhodnými peripetiemi vrátil Batyst.

   Jedna slečna - duše soucitná (děkuju Světlanko :-)  ) ho zachránila z veteriny, kam ho někdo přivedl nechat utratit, ale nechat si ho nemohla (kdo se ho chtěl takhle zbavit to opravdu nevím, původní majitelé, co si Batysta vzali se mi nejdřív neozvali a na e-mail neodpověděli a přestože se nám je nakonec podařilo zkontaktovat kvůli zpětnému odkoupení Batysta zpátky, nic bližšího jsme se nedověděli...). Nabídla ho svému známému, který už zkušenost s hovawarty má a on - člověk to osvícený (děkuju Jirko! :-)  )- mi zavolal a jestli prý vím, co se s Batýskem děje. Přiznám se, že mě to dost vzalo, jsem měkouš. Hned druhý den jsme si pro něj jeli a Batyst už u nás zůstal, protože jsem chtěla, aby už žil v klidu a v lásce a tak jsem už nechtěla hledat nikoho, kdo by se ho ujal.

   Navíc bylo docela zarážející, že se tohle stalo zrovna Batystovi. Totiž k Batíkovi jsem tak nějak od malinka tíhla, protože pro měl měl ideální povahu. Byl klidný, nad věcí a ze všeho nejradši se tulil. Narozdíl od ostatních štěňátek, která se pomazlila a utíkala zase po svém, se Batík vydržel na klíně mazlíčkovat, dokud jsem ho nedala pryč a to pak ještě dorážel a vyháněl z klína konkurenci.

   Po návratu byli s Cesinkou spolu v pohodě, uměli si spolu krásně hrát a když už nechtěla, tahal jí za ocas. Ona mu pak vynadala a vytahala ho za to za ucho. Bez nadsázky! :-D Mockrát jsem se opravdu pobavila, když jsem je pozorovala!  Vyrostl z něj mohutný pes, je ochotný se učit a je to pořád vrchní tulič. V tom se nezměnil. Při své smůle měl ale štěstí, že ho podle všeho nikdo netýral a to jsem opravdu ráda. A jsem vděčná všem, komu nebylo lhostejné, že zdravé, krásné štěně mělo přijít o život.

   Teď, po odchodu Cesinky, mi celý jeho návrat přijde až neuvěřitelný. Opět mi přichází myšlenka na to, jak je všechno relativní a jak je všechno nakonec jiné, než se na první pohled zdá. Strašně moc bych litovala, že jsme si žádné štěňátko nenechali. A teď mám vysněného Batíka, velký kus Cesinky,  který mi navíc povahou neskutečně připomíná mého prvního psa Hokyho. A pak nevěřte na osud...

25.12.2010 Batyst 6měsíční...

  

 

Aktuality

Stále platí, že

4.9.15 - pokud někdo z návštěvníků stránek, zabrousil sem v rozpoložení, kdy hledá a neví a říká si, že "by možná hovawart nebyl marnej", může se u nás zcela nezávazně zastavit a poznat jednoho fajn hovíka Batysta a popovídat si o plemeni. Nemáme co závazně nabízet, takže se není čeho obávat a vězte - mě to baví :-). Batyst je výborný hlídač, ale také gentleman a pokud chceme, aby někoho vpustil, tak vpustí a rád poskytne svou zadní část k jistě nadšenému podrbání. Dorostl nám, chlapec, od svodu pěkně, v kohoutku má 75cm, nicméně díky tomu, že já mám prostě psy na mazlení a chybí mi disciplína, není uchovněn. Absolvovali jsme spolu 2,5 roku výcviku, zpočátku, když to byla hra, bavilo nás to moc, ale drezúra a dotahování detailů mi není vlastní, a tak jsme to daleko nedotáhli... No, každý máme své limity. Ale přiznám se, že mě ten můj limit mrzí, protože i náš pan veterinář mě tuhle řekl, že jsem "pěkná ostuda", a taky že "takovej krásnej pes a není uchovněnej..." Tak potomky mít nebude, ale můžeme být něco platní lidem nerozhodnutým, kteří by se chtěli osobně poznat s panem hovawartem gentlemanem velkým :-)...
všechny aktuality

Kde nás najdete?

Eva a Tomáš Libnarovi
Donínská 14
463 34 Hrádek nad Nisou
GPS: Loc: 50°50'46.877"N, 14°51'10.44"E