Aktuality

Stále platí, že

4.9.15 - pokud někdo z návštěvníků stránek, zabrousil sem v rozpoložení, kdy hledá a neví a říká si, že "by možná hovawart nebyl marnej", může se u nás zcela nezávazně zastavit a poznat jednoho fajn hovíka Batysta a popovídat si o plemeni. Nemáme co závazně nabízet, takže se není čeho obávat a vězte - mě to baví :-). Batyst je výborný hlídač, ale také gentleman a pokud chceme, aby někoho vpustil, tak vpustí a rád poskytne svou zadní část k jistě nadšenému podrbání. Dorostl nám, chlapec, od svodu pěkně, v kohoutku má 75cm, nicméně díky tomu, že já mám prostě psy na mazlení a chybí mi disciplína, není uchovněn. Absolvovali jsme spolu 2,5 roku výcviku, zpočátku, když to byla hra, bavilo nás to moc, ale drezúra a dotahování detailů mi není vlastní, a tak jsme to daleko nedotáhli... No, každý máme své limity. Ale přiznám se, že mě ten můj limit mrzí, protože i náš pan veterinář mě tuhle řekl, že jsem "pěkná ostuda", a taky že "takovej krásnej pes a není uchovněnej..." Tak potomky mít nebude, ale můžeme být něco platní lidem nerozhodnutým, kteří by se chtěli osobně poznat s panem hovawartem gentlemanem velkým :-)...

štěňátka v Karviné

21.1.15 - Máme zase radostnou novinu :-) Berry z Císařského údolí, alias Brenda, je březí a na webu http://www.rajskykopec.cz/ jsou všechny další informace a samozřejmě kontakt na chovatelku. :-) Brendiným nynějším domovem je Karviná, ale jak jsem se sama přesvědčila - vzdálenost nehraje roli, pokud chcete nadějné štěně. :-) Sami se moc těšíme, až se v únoru dozvíme, kolik štěňátek se narodilo... Početnost vrhů se dědí, proto je pravděpodobné, že jich bude trochu víc, než je pro fenku i chovatele pohoda. Osobně bych jí přála tak šest potomků, protože to se dá zvládnout líp, než třeba jedenáct. ;-) Přejeme Brendě ať je zdravá a všechno je ok. No a pokud váháte, tak se neváhejte obrátit na paní Lupienskou, která s Vámi ráda všechno probere.

PF 2015

30.12.14 - Všem našim milím příbuzným přes pejsky a jejich pejsanům, přejeme v nadcházejícím roce 2015 hlavně zdraví, protože bez toho není nic moc dalšího. Mějte šťastný rok, plný lásky a zdaru ve všech směrech, které si umíte představit... Mnoho pozdravů Vám posíláme! :-) smečka Libnarovic

Vrh A Z Jizerské samoty

19.8.14 - Ten čas tak letí...! Štěňátka od Roxinky už jsou všechna v nových rodinách. Přejeme jim krásný život a hodně mazlení :-).

Štěňátka A od Roxinky

29.7.14 - K dnešku jsou volná dvě štěňátka – fenečka a pejsek, k odběru ihned. Kdybyste se v nich (na stránkách chovatelské stanice) shlédli, volejte Marcelu Hybnerovou 604 904 313 ;-). Mají za sebou kontrolu vrhu a sklidili samou chválu – jak štěňata, tak paní chovatelka! :-) Mám velikou radost a přála bych šelmičkám milující domov :-).

Štěňátka A od Roxinky

24.6.14 - Aktuálně jsou volní už jen dva pejsci. Ostatní štěňátka už jsou zadaná a jejich noví majitelé se na ně už moc těší. Ale to si musí ještě pár týdnů počkat, než si je maminka Roxinka vychová tak, aby mohli do světa. Štěňátka jsou čilá a dostávají kromě mlíčka od maminky taky mlíčko z lahvičky od svých chovatelek, které mají pořád plné ruce práce. Ono 11 psích mimináčků není jen tak . O to větší mám radost, jakou mají péči!  Roxinka má taky skvělý servis a vypadá nádherně. Prostě jí to mateřství moc sluší! Určitě se podívejte na stránky chovatelské stanice, jsou tam super videa a pobavíte se. Prďolky už se totiž začínají prát a štěkat a to je docela sranda u takových mrňousků! 

Vrh A páté narozeniny

24.5.14 - S dvoudenním zpožděním ale přece přejeme našim áčkám všechno nejlepší k narozeninám. Vzpomínáme na ně průběžně a často, a zážitky s nimi budu mít v srdci už napořád. Vám, jejich páníčkům moc děkuji za to, jací jste, ani nevíte, jak moc jsem Vám za Váš přístup vděčná. :-) Hrozně to letí, 5 let...ani bych neřekla, že už to je tolik.

Roxi je uchovněná! :-)

3.11.13 - Během minulého víkendu absolvovala "naše" Black Roxi bonitaci. Prošla úspěšně, je uchovněná! :-) Máme obrovskou radost!!! Gratulujeme a děkujeme paničce Marcele! Díky moc :-)

Máme hned dva uchovněné

14.6.13 - S mírným zpožděním, ale s OBROVSKOU RADOSTÍ dnes píšu tuhle novinu: Atyx z Císařského údolí a Berry z Císařského údolí s úspěchem absolvovali bonitaci a byli UCHOVNĚNI! :-)))))))))) Na výsledek se můžete podívat zde: http://www.hovawart.cz/databaze/psi/bonitace-info.php?datum=2013-06-01 Děkujeme jejich bezva páníčkům za to, že to dotáhli tak daleko. A už když tuto větu píšu, tak mě napadá, že musím poděkovat i páníčkům těch ostatních štěňat, kteří sice takové ambice nemají, ale dobře se o svoje mazlíky starají, protože to je taky naše velká radost!!

Berry alias Brenda na výstavě

26.4.13 - Dne 14.4.2013 se "naše" Berry z Císařského údolí se svou paničkou zúčastnila Národní výstavy psů v Ostravě a získala ocenění V4 a krásný posudek. Máme velkou radost a posíláme velké gratulace na Moravu :-). v Sekci "Fotogalerie" podsekce "Výstavy" je pár foteček Berrynky alias Brendy. Děkujeme Renčo :-)

Výstava DUOCACIB Brno

13.2.13 - Posíláme velké gratulace Berrynce na Moravu, která na DUOCACIB Brno 3.2.2013 mezi osmi fenkami v kategorii získala ocenění V4 a nádherný posudek! Mám velikánskou radost :-)!! Jen mě moc mrzí, že jsme se nakonec neviděly, protože nám jaksi okolnosti nepřály a my jsme do Brna nakonec nemohli jet. Nicméně mě výsledek Berrynky moc a moc potěšil :-)

...

10.1.13 - 3.2.2012 nás s Batýskem čeká výstava DuoCACIB Brno. Potkáme se tam s Berry a její smečkou a moc se na to setkání těšíme. Ale popravdě řečeno na pobíhání v kruhu už méně. No, co se dá dělat-když chceme mít jednou od Batíka děti, musíme to skousnout :-). Předem díky všem,co se rozhodnou nám držet palce. Včera jsme zase začli s výchovnýma procházkama, Batik byl opět po měsíci výpadku trochu mimo,ale nezlobim se na něj,protože má fakt hrozně nedisciplinovanou paničku,která s ním cvičí jen na cvičáku,ale jinak ho nechá jen volně běhat a užívat si psích radostí v lese. Tak snad tu výstavu absolvujeme se ctí... Krásný start do nového roku všem ;-) !

Vánoční pozdrav :-)

18.12.12 - Přejeme Vám všem návštěvníkům našich stránek, ať už jste známí, náhodní nebo příbuzní přes pejsany, krásné, pohodové vánoce a v roce 2013 ať se Vám daří uskutečňovat svá přání a ať máte každý den alespoň malý důvod k radosti. Eva, Tomáš, Luky, Pája, Batyst a Ťapka Libnárci :-)

҈

22.11.12 - Zdravím všechny "naše příbuzné přes psy". I když nejsme v neustálém kontaktu, tak na Vás často a ráda myslím. My se máme dobře, Batyst je obrpes s obrdobrým srdcem, pořád stejný mazel, jako když býval mimino, dokonce se pořád snaží napasovat se mi na klín, kdykoli si sednu. Chodíme na cvičák a protože máme velmi vynalézavou a profesionální cvičitelku, tak sbíráme různé zkušenosti nejen na psím hřišti, ale včera jsme například cvičili v centru Liberce. Jsou to výcvikové procházky, bývá nás kolem deseti psů a chodíme ve městě za běžného ruchu a snažíme se přimět naše miláčky,aby vnímali - nás. Což vypadá jednoduše, ale po chvíli toho mají dost a je to kumšt. Ale zjistila jsem včera, představte si, závažnou věc. Batíka v minulém životě asi sežral kanál, protože nestoupl na jediný z těch asi 150, kolem kterých jsme šli. Obcházel, přeskakoval... Ovšem největší zrada byly dva kanály vedle sebe!!! To bylo na chvíli krátké vodítko. Ale jinak je to statečný hlídač, abych ho tu jen neznectila... Za plotem vyskakuje tak vysoko, že se někteří roznašeči letáků bojí sáhnout na schránku (jaká škoda). No a kdyby mu to na cvičáku panička nekazila, byl by 100% ;-). Ještě jednou velký pozdrav všem a budu ráda, pokud se ozvete aspoň po mejlu, jak se máte. Krásné podzimní dny!

Amálka má štěňátka

10.7.12 - 6.7.2012 se Amálce z Císařského údolí narodilo 7 krásných štěňátek!!! Jsou to 2 pejsci - černí se znaky, 3 fenečky - plavé a 2 fenečky - černé se znaky. Fotky si lze prohlédnou zde : http://nitramk.rajce.idnes.cz/stenata/#. Inzerát na štěňulky najdete zde: http://www.inzerce-psu.com/hovawart/148694-prodam-stenata-hovawarta-s-pp/ Gratulujeme k prvnímu vrhu chovatelské stanici Velbeg do Břeclavi a přejeme hodně zdraví štěňátkům i jejich mamince Amálce (Enny). Máme velkou radost, že to zvládá jak ona, tak páníčci a držíme palce, ať je všechno v pořádku i nadále. Zájemci se mohou obracet i na paní Běhůnkovou: 776 033 588. Ráda podá bližší informace. CHS VELBEK z Břeclavi zadá štěňátka s PP po matce : Amálka z Císařského údolí (HD 0/0) a otci: Betley Mílas Moravia (HD 0/0) Narozena: 6.7.2012 Pejsci: 2 černí se znaky Fenky: 3 plavé, 2 černé se znaky

ŠTĚŇÁTKA OD AMÁLKY!! :-)

21.6.12 - Máme úžasnou zprávu!! Amálka alias Enny (to je ta malinká na obrázku vedle :-), které jsou dneska už 3 roky...) bude mít štěňátka!! Jestli jsem to dobře počítala, měla by rodit na přelomu června a července. Na UTZ prý bylo 5 kousků, tak to se mají v Břeclavi na co těšit, protože to pak bývá dvakrát tolik... Vypadá to, že Ennynka převzala štafetu vysoké početnosti vrhů svého rodu. Máme velkou radost, moc se těšíme na ňufíky a držíme palce Enny i páníčkům, aby to všechno dobře zvládli.(A já strašně závidim to pomazleníčko s mrňouskama.) Pokud máte někdo zájem o štěňátko, volejte majitelku Ennynky: paní Běhůnková 776033588.

jarní

4.4.12 - Po dlouhé době po odchodu Cesinky mám konečně chuť něco napsat. Je tu hned několik zpráv, které mě potěšily... V listopadu se zúčastnila svodu mladých Black Roxi s výborným výsledkem 5/2a/A4 a Amálka ve stejný den úspěšně prošla bonitací a byla uchovněna, bonitační kód 5/3a,4a/K1,N2,S1/S. Oběma, alespoň dodatečně, moc gratulujeme! Máme velkou radost! Další,co mě moc potěšilo jsou výsledky vyšetření Batysta. DKK a DLK má 0/0 (pokud čte někdo ještě nezasvěcený, znamená to, že netrpí dysplazií kyčelních ani loketních kloubů,což je dědičné onemocnění), nechala jsem mu vyšetřit srdce - RTG a EKG a ukázalo se, že srdíčko má naprosto v pořádku a taky má, podle krevních testů, v pořádku štítnou žlázu. Nicméně zimu promarodil, po smrti Cesinky začal kašlat a měl nález na plicích, ze kterého se dostával dva měsíce, v prosinci nám kvůli tomu prošlo očkování, takže jsme čekali, až bude úplně v pořádku,abychom mohli znovu všechno naočkovat a když byly v pořádku plíce, dostal zánět do uší... Nakonec jsme začali očkovat až koncem února. Teď je už v pořádku, zase chodíme cvičit a na procházky. Hodně se změnil. Dříve si hrál s Cesi a se mnou si hrát nechtěl. Teď si se mnou hraje rád a je nám spolu hrozně fajn. Ale stejně nám pořád chybí naše parťačka...

.

14.12.11 - Všem moc děkuju za mejly a reakce ohledně Cesinky.

...

29.11.11 -

Výstava

29.8.11 - Včera jsme se s Cesinkou a Batíkem zúčastnili Mezinár.výstavy psů v Mladé Boleslavi. Z výsledků mám radost, a z toho, jak jsme to zvládli, ještě větší. Nebudu si hrát na zkušeného vystavovatele, já sama předváděla podruhé, Batík byl na své první výstavě a zvládli jsme to hezky, dokonce podle pana rozhodčího "vám dobře chodí" :-) a to jsme potřebovali slyšet, nakonec jsme dostali VD4. Manžel, který předváděl Cesi, na tom není se zkušenostmi s vystavováním o moc líp (třetí pokus), ale dopadli skvěle - V3!!! Více informací v sekci Fotogalerie/Výstavy. Do fotogalerie přibyly fotky Atulína a Atilky a pak taky Cesinky a Batíka-u "záložek" je napsanáno - nové (1.9.11)

SVOD MLADÝCH

22.6.11 - Zdravím všechny, máme jednu výraznou aktualitu :-), byli jsme na svodu!!! V sekci Fotogalerie-SVOD MLADÝCH je něco málo povídání, ale hlavně odkaz na spooouustu krásných fotek, za které děkuju Zdeňkovi, jeho šikovnému fotoaparátu a "zkušenému a talentovanému oku". Psíci spolu řádili, jako za starých smečkových a prťavých časů, byla to radost pohledět! Taky byla radost se se všemi vidět a popovídat si. Posudky měli všichni krásné, takže i z toho se můžeme ve spolek radovat! Děkuju všem za účast! Do Fotogalerie jsem ještě přidala fotky Barry (Nisy) a našich pejsanů, když jsme měli tuto vzácnou a přijemnou návštěvu (kliknout na Návštěva Barra-duben 2011).

Máme radost... :-)

11.4.11 - Všechny Vás po delší době zdravím :-).. Máme radost a velkou a hned více násobnou. Nevím, čím začít, ani jedno není přednější. I když vlastně-zdraví je. Takže Atilka a Amálka mají za sebou RTG kyčlí a loktů a obě mají svělý, ba ten nejlepší výsledek: 0/0, tzn.naprosto v pořádku. Gratulujeme!!! A druhá událost, ze které tu jásám je, že Berry alias Brenda si včera přivezla v výstavy v Ostravě ocenění VÝBORNÁ 2!!! Konkurence byla veliká, 14 pejsků a posudek měla krásný! Taky posíláme velké gratulace!!

▪▫▪

16.2.11 - Opět všechny zdravím. Tentokrát není žádná nová událost, jen jsem dala pár fotek vrhu B do fotogalerie. Přeju všem krásný únor, B-štěňátkům je 8 měsíců, začínají to být puberťáci, takže všem páníčkům přeju hodně trpělivosti a vytrvalosti :-). Áčkům táhne na druhý rok, už jsou to pořádní psi, i na ně myslíme, protože ještě pořád to nejsou dospěláci.

Berry na výstavě

10.1.11 - Berry neboli Brenda se v sobotu zúčastnila Hanácké národní výstavy psů v Olomouci. Soutěžila v kategorii dorostu a byla NEJLEPŠÍ! Získala první místo, známku VELMI NADĚJNÁ 1, vynikající ohodnocení a nám všem udělala obrovskou radost! Nutno pochválit i paničku, že to se štěňátkem tak skvěle zvládla! Izabelko, máš naše uznání! :-) Můžete se podívat na stránky www.rajskykopec.cz, tam je o Brenduli a její smečce více.

Nové fotky a přání

5.1.11 - Zdravím Vás všechny v novém roce 2011. Nejdřív bych Vám ráda popřála hodně štěstí, zdraví a ať se máte, jak se chcete mít (někdy to není tak jednoduché,jak to vypadá ;-) ). Trochu jsem se snažila zapracovat a dát sem pár aktuálních fotek. Takže je toho spousta nového v podsekcích ve Fotogalerii (jak B štěňátka, tak áčka) a pak je taky něco málo v sekci "O chovat.stanici". Takže klikejte, čtěte a zkoumejte, jak si žijou naši odchovanci, případně jak rostou ti, co ještě růst mají.

♫♪♪♫

15.12.10 - Všem přejeme krásný předvánoční čas, pohodové vánoce, odpočinek mezi svátky a do nového roku 2011 jen samou radost, ať už si pod tím představujete cokoli ;-).

24.11.10 - Všechny zdravím, ve fotogalerii přibyla nová sekce "Fotky vrh B - od podzimu 2010", kde jsou k okouknutí nové fotky několika štěňátek. Těším se na další fotky. Já vím, že se naotravuju. Když já si nemůžu pomoct ;-). Snad se už konečně dostanu častěj k tomu, abych ty fotky taky vystavila na stránkách. Budu se snažit. Taky bych moc ráda pozdravila všechny páníčky štěňátek A. Už nastal čas na kontrolní rentgen kyčlí, tak moc držím palce a myslím na Vás, aby byly výsledky super! Znovu prosím páníčky Bessinky, aby se ozvali. Telefon, který na Vás mám je vypnutý. Moc díky.

9.11.10 - Atyx 30.10.10 úspěšně složil zkoušku RH-E! Gratulujeme a radujeme se :-) :-) :-) a přejeme, ať se i nadále daří!!! Dále prosím páníčky Bessinky, aby se ozvali, pokud můžou. Mám na Vás jen kontakt na mobil a tam je už několik dní hlasová schránka. Moc děkuju :-).

Důležité ;-)

14.10.10 - Zdravím všechny naše příznivce :-). Po dlouhé době zase něco málo. No ono to není zas tak málo. ATYX má DKK i DLK 0/0 !!! Mám nepředstavitelnou radost a nejen z toho, ale i proto, že Atyx je statečný chlapík a s paničkou (statečná to žena!!) se věnují záchranářskému výcviku. V sobotu složil zkoušku BH (zk.doprovodného psa). Slušný úspěch!!! :-) :-) :-) Petro a Atýsku móóc gratulujeme! (fotky v sekci Štěňátka - štěňátka vrh A) Co se týče kyčlí, teď si (i Vám) jen přeju, aby i ostatní, kdo se rozhodnete nechat udělat rentgen, jste dopadli stejně skvěle. Držím palce! Ještě bych ráda napsala, nebo možná nerada, je to pro mě celkem nelehké... Prodali jsme Bessinku. Od povodní jsme zvažovali a zvažovali, jestli jsme schopni se teď dostatečně věnovat štěňátku a došli jsme k závěru, že teď nejsme. A protože jsme si nechtěli nechat štěňátko za každou cenu a pak trpět, protože představa o tom, kolik času jí chceme věnovat se rozchází s našimi možnostmi a realitou, jsme se rozhodli, že jí najdeme lepší páníčky. Takové, kterých psem bychom klidně rádi byli... A taková rodinka se našla, dokonce bude mít Bessy kromě dvounohých přátel taky dvě čtyřnohé - ČIVAVÍ - kamarádky. Bonny nám odcestovala až do Německa, do rodiny, kde už jednu hovawartí dámu z Čech mají. Potěšilo mě, když mi její panička řekla, že v Německu mají s hovíky z českého chovu dobré zkušenosti po stránce povahové a zdravotní. To abyste věděli, co tady v Čechách máme, když už si od nás berou štěňata i v zemi původu plemene, kde je chov nepoměrně starší! Jinak všechna "béčka" se mají fajnově, rostou jak z vody, vesměs už začali chodit na cvičák, sem tam vyvádí krásné lumpárničky a tak to má být. Všem děkuju za lásku a péči, kterou jim dáváte! :-)

Výlet

14.9.10 - V sobotu jsme strávili nádherné odpoledne u přátel na chatě. Je to doslova kouzelné místo nedaleko Liberce. Lesy, kopečky, louky, potůček, klid a bezpečno. Vypustila jsem celou smečku (Ces, Bazz, Bonny, Bessy a děti) a přivítali nás nejen dvounozí domácí, ale i Belle, která si takhle jezdí na chatu každý víkend. Ani nemusím povídat, jak jsem záviděla (fuj!) :-). Bylo krásné počasí a pejsci i děti byli očividně šťastní. Rozprchli se po okolí (teď mě napadlo proč se říká "okolí"- asi že oko (doh)lí(dne) , to mi to pálí sakra!) a nadšeně zkoumali a řádili. Podívejte se na fotky do sekce Štěňátka-štěňátka vrh B. Cestu autem už berou s nadhledem a klidem, takže vlastně nebyl žádný stres. Ani se nám nechtělo domů! Dančo,Tome a Verunko moc děkujeme za pozvání. Bylo to přesně to, co jsme všichni potřebovali po těch všech zátěžových zkouškách, co jsme za poslední měsíc absolvovali.

Už jsme zase doma

8.9.10 - V pondělí jsme naše mazlivce přestěhovali domů! Přestali jsme se obávat popovodňové infekční trávy, infekční hlíny, infekčního vzduchu a infekčního všeho. A víte proč? Protože jeden známý chová kanárky a ti už taky chodí po zamořené trávě a nic jim není :-D! Riskli jsme to a štěňátkům se dobře daří. Sice ne v kotci,ale myslím, že náhradní ubytování, co mají teď je super. Mám je u domu, každou chvíli k nim zajdu, venčíme v pohodě a individuálně (což obzvlášť uvítal bylinkář Bazz, který nerad sdílel moje ruce s bráchou, protože brácha radši běhal a Bazzík zase radši ty kytičky). No a Batýsek dnes našel fajn rodinu, posílám velké díky na Teplicko, jsem moc ráda, že bude mít tak pohodové páníky. :-) Přeju dobrý start!!!

Aktuálně

1.9.10 - Stále hledáme páníčky pro tři štěňátka z vrhu B. Bonny je jemná, milá fenečka, mazlíček, ale je taky pěkně živá, všechno jí zajímá a nic jí nesmí uniknout. Ženská no... Doporučila bych jí aktivnímu páníkovi, pro kterého budou procházky a třeba i výcvik zábavou, jako pro ni. Pořádně se proběhnout, pohrát si a pak pomazlit. Hm, hm, nic by jí nechybělo. Batyst , zvaný „vrchní tulič“, je mohutný pejsek, který se taky rád proběhne a přečte si po cestě vzkazy od jiných pejsků (nosem samozřejmě), ale nade všechno miluje mazlení. Tulit se vydrží opravdu dlouho a málokdy se stane, že odejde z klína z vlastní vůle. „Ať se děje, co se děje, teď se tulim, tak mě nech být!“ Je to kliďas a pohodář, nedá se říct, že lenoch, to ne, spíš není jak na péro. Jeho zase úplně vidím s paničkou, co se taky ráda potulí. On se totiž s chlapama tulí míň, asi bude na holky. :-) Bazz, no to je prostě náš Bazilišek, neboli Bališišek, jak občas říká malá Pája. Je vynalézavý, všechno musí hned prozkoumat a myslím, že by se hodil k někomu, kdo ho rád vytíží, aby Bazzík neměl čas – řečeno hezky česky – vymýšlet hovadiny. Naučil se využít příležitosti, když se naskytne a sežrat žrádlo zaváhající matce nebo třeba chytit mě za culík a utéct s gumičkou. A co se nenaučil – dávat jemné pusinky. Vítá opravdu vehementně. Je to emotivní pejsek a vlivem toho vždycky neovládne svůj entuziazmus a téměř se srazíme zubama. A já se na něj ještě směju, představte si, jenže ta jeho óóóbrovská radost strhne. Ještě pořád nemůžeme používat kotec a zahradu doma a tak jsou štěníci v jiném objektu a nemůžeme se jim věnovat tak intenzivně, jak by potřebovali. Proto bych chtěla moc poprosit všechny, kdo čtete tyhle řádky, pokud byste věděli o někom, kdo by chtěl pejska, o předání kontaktu. Povodeň nám to neusnadnila... Ale co, asi to tak mělo být. Přinesla mi kromě starostí taky hlubší poznání v mnoha směrech. Škoda jen, že tohle moc štěňátkům nepomůže. No jo, promiňte, že fňukám, potřebuju to trochu ventilovat. Stejně to nemůže ovlivnit nikoho, kdo psa nechce, aby si ho vzal. Děkuju všem, kdo nám pomohli anebo pomoc nabídli, je to taky důležité povzbuzení. Všem přeju ještě sluníčko. A děkuju taky za shovívavost a pochopení :-). Málem bych samou sebelítostí zapomněla!!!! Pejsci z prvního vrhu Azziz a Atyx minulý týden úspěšně složili zkoušky z poslušnosti! Azziz zkoušku ZOP a Atyx zk.ZZO. Blahopřejeme a máme velkou, velikánskou radost. Hani a Petro, děkujeme! :-)

Poděkování a volná štěňátka

17.8.10 - Bohužel nás minulý týden zasáhla povodeň a museli jsme se se štěňátky na čas přestěhovat. Děkuju moc a moc Věře a Ivanovi Landsmannovým (CHS Bukový háj), kteří nám poskytli azyl a i když to bylo náročné, vydrželi to s námi. Slova jsou na to krátká, protože opravdu to neni žádná sranda vzít na byt 11 štěňat s fenou a jejich paničku s malou dcerou, když jich samotných je 5 + 2 hovawartí fenky!!! Nemůžu ale nenapsat, že to pro mě mělo obrovský význam v mnoha směrech. Věrko a Ivane, jste úžasný lidi! A další úžasný človíček, co nám poskytl nocleh první noc po vyplavení je Hanka Švihová (panička Ozíka), která si vzala celou smečku do vlastní ložnice, přičemž ostatní místnosti jsou v rekonstrukci. Obdivuhodné! Díky! A další díky patří všem, co mi pomoc nabídli, přivezli jídlo a pod., všichni jste pro mě byli velkou oporou. Díky... Teď už jsme doma, ale pejsky jsme nemohli ubytovat v kotci, kde byli zvyklí, protože je zničený, stejně jako zahrada. Bydlí teď v provizorních podmínkách a navíc už by moc potřebovali individuální výchovu a spoustu pozornosti, kterou jim, ač mi srdce krvácí, nemůžu vzhledem k současným okolnostem tak úplně poskytnout. Máme volné ještě dva pejsky a jednu fenečku, jsou moc vnímaví a už chápou spoustu povelů. Vrh byl velmi vyrovnaný a ostatní štěňátka, co už nový domov mají zvládla přechod s přehledem a bez problémů.

Po povodni

10.8.10 - Jsme po povodni, ale máme štěstí na lidi. Všem, kdo nám pomáháte anebo jste pomoc nabídli, moc a moc děkujeme a vůbec - slova nestačí. Jsme se štěňátky "v azylu" u přátel Věry a Ivana Landsmannových v Oldřichově v Hájích. Teď už funguje telefon i internet. Ještě máme volnou jednu fenečku Bonny a pejsky Bazze a Batysta.

Nové fotky

6.8.10 - Zdravím všechny návštěvníky našich stránek. Nové i ty, co netrpělivě čekají na další fotky svých budoucích miláčků. Někteří už si přijedou pro štěňátko tuto sobotu :-) a pak zase budu netrpělivě čekat na fotky já ;-) . Do fotogalerie - fotografie štěňátek B - jsem dala aktuální fotky štěňátek. Už jsou to pěkní hovawarti, jsou všichni moc milí a kontaktní. Volní jsou dva pejsi a tři fenky.

Sedmý týden

1.8.10 - Během tohoto týdne se ze štěňátek začali "vyloupávat" hovawarti. Trošku se jim protáhl čumáček, povyrostly uši a zesílily jim tlapky. Nutno říci, že jim to fakt sluší :-). Už mají tetování a dostala první očkování. Náležitě to všichni obrečeli, ale za chvilku už o tom nevěděli. Dnes paní Krůtová přijela na kontrolu vrhu a dostali jsme POCHVALU, čehož si nesmírně vážíme :-)!!! Do sekce "Štěňátka - štěňátka vrh B" jsem přidala nějaké fotky. Volné jsou stále 4 fenky a 2 pejsci.

Co se děje :-)

26.7.10 - Jezdili jsem autem, štěňátka chodí na návštěvu domů, na procházky na zahradu, zkoumají různé předměty... Vedra naštěstí polevila a tak se dá ledasco podnikat. Už tolik nespí, je jim 6 týdnů, mají pořádné tlapy :-), zuby, jejich žraní = vysavač, naučila se přelézat ohrádku, takže jsme jí museli zvýšit, nejvíc je baví hrát si s Pájou, chutnají jim piškoty a jsou to mazlíci. A jsou všechna moc šikovná, na nové situace reagují s klidem, ba přímo je vítají! Mám z nich velkou radost! Budu se snažit co nejdřív zase přidat jednotlivé aktuální fotky. Zatím jsou "hromadné" fotky v sekci Štěňátka - Štěňátka vrh B. STÁLE MÁME VOLNÉ 2 PEJSKY A 5 FENEK.

Smečka vyběhla

12.7.10 - Štěňátkům Jeffátkům jsou 4 týdny, už pěkně rošťačí a je velká zábava je pozorovat. Objevují se první "nej". Vzhledem k tomu, že už docela získala stabilitu na nožkách, je kumšt udělat dobrou fotku. Tak tam vždycky pobíhám kolem nich a mačkám knoflik, až chudák můj, k tomuto typu focení nepřizpůsobený, foťák nestíhá. Více o "nej" a pár fotek zase v "Štěňátka B". :-) Stále ještě 5 fenek a 2 pejsci čekají na svoje páníčky..

Už papáme z mističek! Jsou nám 3 týdny :-)

7.7.10 - Štěňátkům včera byly tři týdny. Řeknu Vám, je to fofr, pokroky jsou opravdu rychlé. Mají zuby, takže mi zlikvidovala dva dudlíky a tak jsem se rozhodla, že nekompromisně naliju mlíčko do mističek. Naučila se pít během jediného dne! Jsou to šikulky. Zase jsem přidala do "Štěňátka" fotky. Koukněte tam. Už jste někdy viděli třeba psí puzzle? :-D

11 znakáčků

28.6.10 - Jeffátka nám pěkně rostou, neboť mají dvě maminky. Jednu Cesinku a druhou mě... Téměř jsem se nastěhovala do boudy, protože tolik hladových krků by Cesinka při nejlepší vůli nezvládla. Ale odměnou jsou štěňátka jako kuličky, co rostou před očima. Jsou jim téměř dva týdny a dělají velké pokroky. Už pilují chůzi a ze želviček se stávají psíci, rozlepili očka a taky už sami kakají! :-) Zase jsem přidala pár fotek (Štěňátka B).

Štěňátka B

15.6.10 - Ahoj všem, co čekáte na zprávy. Dnes byla perna noc stop,11 znakacku na nas dva bylo moc stop,fofr jsme tu meli, ale jsou zdraví celí ;-)). Tak, tak nedělám si srandu, narodilo se 11 černoznakatých štěňátek, 8 feneček a 3 pejsci. Jsou krásná, mají se k světu a některá už i vynadala veterináři, nelíbilo se jim, že jim kontroluje tlamičky a tak. Cesinka to zvládla skvěle, příkladně se o potomky stará, takže jsou spokojení. Je to trpělivá maminka. Díky všem za podporu! Fotky novorozeňátek s maminou jsou v sekci Štěňátka B. 20.6.10 nové fotky.

Svod podruhé a Aibův úspěch potřetí ;-)

9.6.10 - 5.6.2010 Azziz alias Ozzy a Alessia alias Fíbí, tj.skoro celý zbytek vrhu A, absolvovali svod mladých v Mladé Boleslavi, fotky jsou v sekci "štěňátka A". 6.6.se Aibíček zúčastnil národní výstavy v Klatovech a získal odcenění V1, CAJC a "nejlepší mladý jedinec". CAJC je to jeho třetí a tím pádem je JUNIOR ŠAMPIÓN!!!! Děkuju moc, že sem můžu psát tak skvělé zprávy, je to nádherný úspěch (a pocit)! Gratulujeme Míšo a přejeme Aibíkovi i Tobě ještě pokračování ve stejném duchu! ;-) Musím se zmínit i o Cesince, už má opravdu veeelké bříško, zbývá nám zhruba týden a pak už se poznáme s dalšími úžasnými dušičkami. Držte nám palce, ať to maminka zase zvládne a všichni byli zdraví. Každá pozitivní podpůrná energie se hodí, vzdálenost nehraje roli. Děkuju :-).

Cesinka čeká štěňátka :-)

12.5.10 - Dnes jsme byli s Cesinkou na UTZ a je březí!!! Bylo vidět 6 štěňátek, takže to vypadá na pěknou nadílku! :-) :-) :-) V sekci Štěňátka - štěňátka vrh B jsou základní informace a fotky rodičů.

svod + Aibo výstava

26.4.10 - 17.4.2010 absolvovalo 6 z našich A-štěňátek svod mladých. Více o akci a fotky jsou v sekci "Štěňátka" :-). Nedá mi to, abych taky nenapsala, že Aibo se 25.4.2010 a 2.5. zúčastnil Mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích a v Praze. Ve třídě mladých uspěl s výsledkem V1, CAJC na obou výstavách!!! :-) Gratulujeme, krásný úspěch! Fotky ve fotogalerii.

aktuálně a ještě aktuálněji

14.4.10 - (chce to po mě vždycky název aktuality,ale mám v tomto směru málo kreativity...:-) ) V pondělí a úterý jsme navštívili s Cesinkou JEFFa BARTE PRIM a spojení se podařilo! Teď už jen budeme čekat, jaké tajemství nám za měsíc odhalí kontrolní ultrazvuk. Samozřejmě, pokud by někdo měl zájem o štěňátko, můžeme se předběžně domluvit. Pokud se březost potvrdí, štěňátka by se měla narodit kolem 14.6.2010 a k odběru by byla zhruba v první polovině srpna 2010. Děkujeme tímto páníčkům Jeffíka (mimochodem opravdu nadaný fešák s okouzlujícím úsměvem ;-) ) za jejich pohostinnost a trpělivost.

aktuálně :-)

3.4.10 - Mám důvod ke dvojí radosti - ta první je, že Ces konečně!! začala hárat a pojedeme za pejskem. Tentokrát bude tatínkem (pokud se zadaří ;-) ) štěňátek JEFF BARTE PRIM (ČZN). Ta druhá je, že "náš" Azziz vyhrál na Krajské výstavě psů v Ml.Boleslavi - vítěž třídy V1 !!! Gratulujeme, máme velkou radost !

aktuálně :-)

25.3.10 - Zdravím všechny zájemce, kteří se předběžně ptali, jestli budou letos štěňátka. Slíbila jsem, že zde najdete aktuální informace. Takže: Cesinka nás letos napíná, zatím ještě hárat nezačla. Ženich a my jsme ale v pohotovosti :-)). Holt nás Cesi učí mít trpělivost. :-) Krásné jarní dny přeju všem!

Výsledky MVP DUO CACIB BRNO 2010

7.2.10 - 6.2.2010 jsme se zúčastnili MVP v Brně. Jakže to dopadlo? Velmi dobře to dopadlo!! (I přes to, že pánící i "mimináčové" vesměs teprve sbírají zkušenosti! :-) ) Atilka získala ocenění VELMI NADĚJNÁ 2. Atyx NADĚJNÝ 2 Azziz VELMI NADĚJNÝ 1 a stejný úspěch zopakoval i 7.2.2010!! Gratulujeme Atilce, Atyxovi a Azzizovi ke skvělým výsledkům ve TŘÍDĚ DOROSTU! Posudky měli všichni krásné! Máme velkou radost! Ces soutěžila ve třídě OTEVŘENÁ, získala ocenění VÝBORNÁ 2 a titul res.CAC. I zní máme velkou radost! Čekání bylo dlouhé, na řadu jsme přišli až kolem 16h, ale zvládla to. Takže děkujeme páníkům zúčastněných štěňátek, že se rozhodli na výstavu jet a mohli jsme se zase setkat, což bylo pro nás příjemné :-). Fotky jsou ve fotogalerii. Ještě jednou obrovská gratulace!

Výstava

31.1.10 - 6.2.2010 jedeme na mezinárodní výstavu DUO CACIB do Brna. Kromě Cesinky se zůčastní taky Atilka, Atyx a Azziz! :-) Držíme Vám všem palce a přejeme jen příjemné zážitky ;-). A těšíme se na Vás! A nám všem přejeme dobré počasí, aby cesta do Brna byla v pohodě. Nové fotky v sekci "Štěňátka".

Nový rok 2010

2.1.10 - Přejeme všem "našim" ;-) páníčkům a štěňátkům hodně zdraví, štěstí, lásky a radosti v nadcházejícím roce. Těm, kteří se chystají vystavovat přejeme hodně úspěchů na výstavách a i těm, kdo vystavovat nebudou nechť ví, že mají stejně nejkrásnějšího pejska na světě :-)). Návštěvníkům našich stránek, kteří teprve pejska hledají přejeme, aby se jim podařilo vybrat si pro sebe toho pravého hovawarta, teda pejska ;-). Ale vážně - zeptejte se kohokoli, kdo má s hovawarty zkušenost a uvidíte, že má jen tu dobrou a ještě lepší! Jen splněná přání v roce 2010 ! ! ! ( I když jedno přísloví praví, že: "Přání se občas plní, proto bychom si měli dát pozor, co si přejeme.")

Úspěch na výstavě!!

11.11.09 - Gratulujeme Aibíčkovi a Ozzánkovi k úspěchu na výstavě (Mezinárodní výstava psů, Praha, 8.11.09), kterou v neděli absolvovali!! Oba dostali ohodnocení "VELMI NADĚJNÝ" v baby třídě. Děkujeme za účast, reference a fotky (jsou ve fotogalerii). Máme velikánskou radost!!! :-) Ještě bych chtěla oznámit, že Ozík (Azziz) už má svoje stránky! http://azziz-z-cisarskeho-udoli.blog.cz/

Pozdrav

24.10.09 - Po měsíci opět všem dobrý den a hezký podzim. Na výstavu 8.11.09 do Prahy jedou Azziz a Aibo. Přejeme jim ať se líbí :-) a taky ať se jim tam líbí. Jako štěňátka to budou mít rychle odbyté, žádné dlouhé čekání, snad to zvládnou v pohodě. :-) Do sekce "Štěňátka" přibyly nějaké fotky. Moc toho není, ale díky za ně! :-)

Jen pro informaci ;-)

19.9.09 - Zdravíme všechny páníčky. 8.11.2009 se v Praze Letňanech koná mezinárodní výstava psů, kam už je přihlášený Azziz. Pokud byste někdo uvažoval o účasti, je možné stihnout druhou uzávěrku přihlášek (do 26.9.09). Propozice a přihláška ke stažení na: http://www.vystavapsu.cz/. My tam budeme určitě taky a budeme se těšit :-).

Pozdrav

30.8.09 - Srdečně zdravíme všechny páníčky všech našich štěňátek. Prosím, napište jak se máte a prosím ještě víc o fotky ;-). Čas letí, štěňátkům byly minulý týden tři měsíce, pevně doufám, že je všechno v pořádku. Naše Cesinka už se docela zotavila, trochu přibrala, ale pořád líná, že se skoro divíme, že má vůbec ještě nějakou srst. Všem přejeme hezké září. :-)

Všechna štěňátka už mají páníčka.

7.7.09 - Všechna štěňátka z vrhu A jsou zadaná. Pokud máte zájem o černého pejska, podívejte se na www.jihoceskyvitr.com mají ještě 2 volné.

Volná štěňátka

4.7.09 - Aibo - plavý pejsek. Něco víc o něm se dozvíte v sekci "Štěňátka".

Štěňátka jsou na světě :-)

14.6.09 - Zadáme štěňátka, k odběru po 15.7.2009, více v sekci "Štěňátka".

Nové stránky

14.6.09 - Dnes jsme spustili nové internetové stránky, na kterých naleznete maximum informací o naší smečce plemene Hovawart.

Aktuality

Stále platí, že

4.9.15 - pokud někdo z návštěvníků stránek, zabrousil sem v rozpoložení, kdy hledá a neví a říká si, že "by možná hovawart nebyl marnej", může se u nás zcela nezávazně zastavit a poznat jednoho fajn hovíka Batysta a popovídat si o plemeni. Nemáme co závazně nabízet, takže se není čeho obávat a vězte - mě to baví :-). Batyst je výborný hlídač, ale také gentleman a pokud chceme, aby někoho vpustil, tak vpustí a rád poskytne svou zadní část k jistě nadšenému podrbání. Dorostl nám, chlapec, od svodu pěkně, v kohoutku má 75cm, nicméně díky tomu, že já mám prostě psy na mazlení a chybí mi disciplína, není uchovněn. Absolvovali jsme spolu 2,5 roku výcviku, zpočátku, když to byla hra, bavilo nás to moc, ale drezúra a dotahování detailů mi není vlastní, a tak jsme to daleko nedotáhli... No, každý máme své limity. Ale přiznám se, že mě ten můj limit mrzí, protože i náš pan veterinář mě tuhle řekl, že jsem "pěkná ostuda", a taky že "takovej krásnej pes a není uchovněnej..." Tak potomky mít nebude, ale můžeme být něco platní lidem nerozhodnutým, kteří by se chtěli osobně poznat s panem hovawartem gentlemanem velkým :-)...
všechny aktuality

Kde nás najdete?

Eva a Tomáš Libnarovi
Donínská 14
463 34 Hrádek nad Nisou
GPS: Loc: 50°50'46.877"N, 14°51'10.44"E